Soğuk Domates Salatası

by lezzet nesli

Sıcak yaz günlerinde insanın canı hem doyurucu hem soğuk yemekler çekiyor. Özellikle ben sadece meyve ve salata ile geçirmek istiyorum sıcak yaz günlerini. Tencere yemekleri, dışarıda yenen ekmek araları, restoran yemekleri gözüme güzel gelse de yemek istemiyorum. Sanki onları yiyince düşüp bayılacakmışım gibi :))) Acıktıkça böyle soğuk salatalar ve meyvelerle karnımı doyurmaya çalışıyorum. Bu tarif de onlardan bir tanesi….

Videolu tarif için tıklayın.

MALZEMELER:
250 gram domates (kiraz veya kokteyl çok güzel oluyor)
1/4 demek maydanoz
1 çay kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı toz şeker
1/2 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı kekik
1 yemek kaşığı beyaz sirke (üzüm veya elma da olur)
4-5 yemek kaşığı zeytinyağı

 

Salatayı damak zevkinize göre renklendirebilirsiniz farklı ürünlerle. Bu en sade hali. Eğer benim gibi kiraz domates kullanacaksanız her birini uzunlamasına dörde bölerek çukur bir kasenin içerisine alın. Büyük domateslerden kullanacaksanız kabuklarını soyup iri söğüşlük doğrayabilirsiniz. Domateslerin üzerine inci kıydığınız maydanozları ve sırasıyla tuz, şeker,
karabiber, kekik, sirke ve zeytinyağını ekleyip domatesleri hırpalamadan karıştırın. Üzerini kapak veya streç filmle kapatıp buzdolabında en az 1 saat dinlendirdikten sonra servis yapın. İster tek başına ister ana yemeğin yanına içinizi serinletecek nefis bir soğuk mevsim salatası. Yaptıktan sonraki yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

Afiyet bal şeker olsun..

 

Sorgulanmayan hayat yaşanmaya değmez

Platon

Soğuk Domates Salatası

Bunu Yazdır
Porsiyon: 4 Hazırlık Zamanı:
Besin Değerleri 200 Kalori 20 grams Yağ
Derecelendirme 5.0/5
( 1 Oy )

Malzemeler

  • MALZEMELER:
  • 250 gram domates (kiraz veya kokteyl çok güzel oluyor)
  • 1/4 demek maydanoz
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 1/2 çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kaşığı kekik
  • 1 yemek kaşığı beyaz sirke (üzüm veya elma da olur)
  • 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

Salatayı damak zevkinize göre renklendirebilirsiniz farklı ürünlerle. Bu en sade hali. Eğer benim gibi kiraz domates
kullanacaksanız her birini uzunlamasına dörde bölerek çukur bir kasenin içerisine alın. Büyük domateslerden kullanacaksanız kabuklarını soyup iri söğüşlük doğrayabilirsiniz. Domateslerin üzerine inci kıydığınız maydanozları ve sırasıyla tuz, şeker, karabiber, kekik, sirke ve zeytinyağını ekleyip domatesleri hırpalamadan karıştırın. Üzerini kapak veya streç filmle kapatıp buzdolabında en az 1 saat dinlendirdikten sonra servis yapın. İster tek başına ister ana yemeğin yanına içinizi serinletecek nefis bir soğuk mevsim salatası. Yaptıktan sonraki yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

Afiyet bal şeker olsun..

Bunlar da hoşunuza gidebilir