Son Eklenen Tarifler

KALBURABASTI

KALBURABASTI

Kategori TATLILAR Tarih07-09-2012 0 Yorum

Osmanlı Mutfağının şerbetli tatlılarından Kalburabastı...

Devamı »

KARIŞIK KIZARTMA

KARIŞIK KIZARTMA

Kategori SEBZE YEMEKLERİ Tarih12-08-2012 0 Yorum

Karışık kızartma sanırım hepimizin başı sıkıştığında kuratarıcı yemeklerinden biridir. Çünkü kimse lezzetine hayır diyemez.

Devamı »

KÖZLENMİŞ PATLICANDA ŞİŞ KÖFTE

KÖZLENMİŞ PATLICANDA ŞİŞ KÖFTE

Kategori KÖFTE YEMEKLERİ Tarih01-08-2012 0 Yorum

 Çilerin İftar Sofrasında ana yemek olarak ikram ettiği lezzetlimi lezzetli Közlenmiş Patlıcanda Şiş Köfte... Çiler in iftar menüsü ise şöyleydi:

Devamı »

MEYVE SOSLU SÜTLÜ TATLI

MEYVE SOSLU SÜTLÜ TATLI

Kategori TATLILAR Tarih01-08-2012 0 Yorum

Bu akşam becerikli arkadaşlarımdan Çiler' in İftar Sofrasına davetliydik. Bol çeşitli ve neşeli bir sofraydı. Tatlısını ve ana yemeğini fotoğraflayıp tariflerini sizlerle paylaşmak istedim. 

Devamı »

ÇİKOLATALI SUFLE

ÇİKOLATALI SUFLE

Kategori KEKLER ve TURTALAR Tarih24-05-2012 1 Yorum

Dün akşamüstü işyerinde canım Çikolatalı Sufle çekti ve hemen tarif araştırması yaptım. Aklıma yatan bu tarifi buldum ve eve gelip kızımla birlikte yemekten sonra suflemizi yaptık. Hem çok çabuk hemde çok lezzetli oldu. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Devamı »

TON BALIKLI SALATA

TON BALIKLI SALATA

Kategori SALATALAR ve MEZELER Tarih11-05-2012 0 Yorum

Ton balık salatası herkese özgü tarifi olan bir salata bence ama salata ve mısır vazgeçilmezi olmalı.
Ben farklı olarak Knorr Fesleğenli Salata sosunu kullanıyorum. Tarifini yine miktar vermeden yazacağım.

Devamı »

PATATESLİ ve HAVUÇLU KEK

PATATESLİ ve HAVUÇLU KEK

Kategori KEKLER ve TURTALAR Tarih11-05-2012 1 Yorum

Hem pratik hem lezzetli tuzlu keklerden Patatesli kek. Kahvaltı veya öğleden sonra çayının yanına çok güzel oluyor.Tarif Sadiş ten:)

Devamı »

BUZLUK BÖREĞİ

BUZLUK BÖREĞİ

Kategori BÖREKLER Tarih30-04-2012 2 Yorum

Buzluk Böreğinin tarifini arkadaşım İlknur dan aldım. Telefondan aldığım tarifle kahvaltıya gelecek misafirlerime yaptım ve çok güzel oldu. Böreğin hazırlanıp buzlukta muhafaza edilmesi ve buzlu haliyle pişirilmesi ise aniden gelen misafirler için çok pratik.

Devamı »

KAVALA KURABİYESİ

KAVALA KURABİYESİ

Kategori KURABİYELER Tarih26-04-2012 0 Yorum

Yaptığım araştırmalara göre Kavala Kurabiyesi Türk-Yunan külkür sentezi sonucu Edirne ilimizin mutfağında kalmış bir kurabiyeymiş.Günümüzde de bir çok markette paket satışında görebiliyoruz. Bende sevdiğim bir ablamın yoğun isteği üzerine elimden geldiği kadar yapmaya çalıştım. Tavsiyem tarifte belirttiğim süre ve ısıda pişirmeye özen gösterin. Üzeri beyaz kalsada belirtilen süre sonunda mutlaka fırından çıkarın. Çünkü çok kurumaması yani pişmemesi gereken bir kurabiye. Şimdiden Devamı »

SEMİZOTU SALATASI

SEMİZOTU SALATASI

Kategori SALATALAR ve MEZELER Tarih25-04-2012 0 Yorum

Son zamanlarda pazarda en çok gördüğüm sebzelerden semizotu. Eşim salatasını çok sevdiği için genelde salata olarak tüketmeyi tercih ediyorum. Zaten salata olarak tüketilmesi daha faydalıymış. Semizotunun faydaları anlatmakla bitmez , sebzeler içerisinde en çok Omega-3 e sahip, kolesterolü düzenleyici, kan temizleyici olma özellikleri faydalarından sadece bir kaç tanesi. Salatayı nasıl yaptığıma gelince;

Devamı »

TAVUK SUYUNA ŞEHRİYE ÇORBASI

TAVUK SUYUNA ŞEHRİYE ÇORBASI

Kategori ÇORBALAR Tarih25-04-2012 0 Yorum

En sevdiğim çorbalardan Tavuk Suyuna Tel Şehriye Çorbası. Kışın soğuk algınlıklarında da içilebilecek şifa bulduğum çorbalardandır. Buyrun tarifine bakalım...

Devamı »

KAHVALTI SOFRAM

KAHVALTI SOFRAM

Kategori DAVETLERDEN TARİFLER Tarih20-04-2012 0 Yorum

Hafta sonu arkadaşlarla yaptığımız kahvaltı günlerinde sıra bende idi. Değerli arkadaşlarım, Aslı, Ebru, İlknur, Sevil ve Ümranla birlikte hoş sohbetli güzel bir sabah geçirdik. Anlattıklarımız bize kalsın  yediklerimizi sizlerle paylaşayım...Tariflerini ilk fırsatta yayınlıyacağım.

Devamı »

SODALI ÜÇGEN BÖREK

SODALI ÜÇGEN BÖREK

Kategori BÖREKLER Tarih03-04-2012 0 Yorum

Daha önce eklediğim Tahinli Kurabiye tarifinde bahsettiğim İlknur arkadaşımın börek tarifi "Sodalı Üçgen Börek" ti. Dün akşam yapma fırsatı buld Devamı »

ZAVALLI FASULYE :)

ZAVALLI FASULYE :)

Kategori SALATALAR ve MEZELER Tarih24-03-2012 1 Yorum

Bu sabah uyanıp tv başında zap yaparken NTV de çok şeker bir bayanı bu tarifi yaparken buldum. Piyazı çok seven birisi olarak seyretmeye koyuldum. İsmi de çok hoşuma gidince akşam sofrasına yapmaya karar verdim. Hemen mutfağa geçip fasulyeyi ıslattım. Akşama da harika bir sonuca ulaştım. Ben ve komşularım çok beğendi, eminim sizlerde beğeneceksiniz.

Devamı »

RENKLİ BÖREK

RENKLİ BÖREK

Kategori BÖREKLER Tarih23-03-2012 1 Yorum

Görüntüsü kadar lezzetide güzel...

Devamı »